Merthogy a Bon Bon száma, a Valami Amerika sláger lett, de Oroszlán Szonja Varga Zsuzsával előadott duettje szintén nagy siker volt anno, amely feltétlenül hozzájárult a film meglepő népszerűségéhez. Meglepő, mivel országunkban az elmúlt évtizedben egyáltalán nem volt jellemző az ilyen mértékű szeretet és érdeklődés egy film iránt. A rajongóknak tehát mindenképpen jó hír, hogy idén, hét évvel a film bemutatója után megkezdik a Valami Amerika 2 forgatását.
A hazai viszonylatban sztárnak számító színészek népes sorát - köztük az ebben a filmben debütáló Oroszlán Szonjával és az ekkoriban még szintén kevéssé ismert Szabó Győzővel - felvonultató film sztorija éppúgy indul, mint a két világháború közt készült, romantikus magyar vígjátékoké. A magyar származású Alex Brubeck hazatér Amerikából, ahol is találkozik Tamással (Pindroch Csaba), a reklámfilm-rendezővel, aki szeretne pénzt szerezni tőle legújabb filmjéhez. A producerként is tevékenykedő Alex nem beszél származásáról és magyar nyelvtudásáról, ellenben belemegy az anyagi támogatás megszerzéséért indított játékba, melyet Tamás, a bátyja, Ákos és az öccse, András kezd űzni vele. Alex roppantul élvezi a helyzetet, pláne, mikor megismeri Tamás feleségét is (Ónodi Eszter), akire azonnal ráharap.
Alex tehát udvarolgat, Tamás pedig féltékenyen nézi, nője miként segíti őt közelebb a vágyott pénzhez, közben a néző bepillantást nyerhet a másik két testvér normálisnak éppen nem nevezhető magánéletébe is. Míg a nőfaló Ákos (Szabó Győző), aki menő építési vállalkozóként szöszke színésznő barátnőjével az oldalán éli mozgalmas, bulikkal teli életét, a Hujber Ferenc által megformált András, a művészlélek csak lézeng, filozofál, keresi a helyét a világban. Aztán a film végén megtalálja, mert hát, mint a mesékben is, mindig a legkisebb fiú a szerencsés, amelynek köszönhetően végül Tamás filmjére is összejön a pénz...
A sztori tehát igazi blődség, a magyar közönségnek azonban bejött a dolog. Annak ellenére, hogy sok poén kissé erőtlennek tűnik a filmben, számos jelenet valóban humorosra sikerült, így például Schütz Iláé, akit halála előtt ebben a filmben láthattunk utoljára komédiázni Ákos betépett takarítónőjének szerepében.