Overnight

est.hu:
7/10
|
olvasói
8/10 (30)
Képzeljük el, hogy a híres Simó-osztály tagjai összefutnak a sarkon, és beszélgetésbe elegyednek arról, ki milyen filmnél tart.
Van, aki sportfilmet készít (Hajdu), de megtartja azt a játékosságot, ami tanyasi kamaradarabjára volt jellemző; más kistérségi némafilmje után tovább kísérletezget (Pálfi), de egyre meghökkentőbb módon; igazi meglepetést azonban az okoz a többieknek, aki brókerfilmet rendez - mintha a leglazább csávó felkötötte volna a nyakkendőt. 
 
A Moszkva tér keresetlen bája és a Szezon kendőzetlen társadalomkritikája után meglepetésre adhat okot, hogy Török Ferenc egy szinte steril környezetben játszódó filmet készített, a rendező urbánus betyárhumorának kedvelői azonban nem fognak csalódni, mert az Overnightban is van annyi irónia és lazaság, amennyivel ki lehet verni a légkondi biztosítékát. Hősünk Vas Péter sztárbróker (Bodó Viktor), amolyan betokosodott harmincas, aki taxikban és üvegpalotákban éli egyhangú mindennapjait, este pedig buta kislányokat kényeztet. Nincsen az életében semmi meglepő, semmi kihívás, egészen addig, amíg egy bizonyos Fischer úr be nem jelentkezik azzal a hírrel, hogy azonnal fel szeretné venni nyugdíjalapja Budapesten fialtatott pénzét. Péternek 24 óra alatt kell összelapátolnia a hiányzó summát, megmozgatva minden baráti szálat a Vörösmarty tértől egészen Indiáig - és közben azt is fel kell fognia, hogy régen látott barátnője terhes. 
 
Török a környezetből adódó hideg, kimért stílusban festi le Péter furcsa futását, a „pénzokrácia” diszkrét báját, és mutatja meg, hogy nem a ruha teszi az embert. 
csmozi
2007.10.03
|
magyar-német filmdráma, 92 perc, 2007
Egy magyar bróker 24 órájának története: trükkös ügyletek, magánélet, végkimerülés. Török Ferenc rendszerváltás-trilógiájának befejező darabja.
Rendező:

Török Ferenc

Forgalmazza: Budapest Film
Bemutató: 2007. október 4.
(11 kép)


Film premierek

Rontó Ralph

amerikai animációs film, 92 perc, 2012
Játék
Ester Rada az élő bizonyíték rá, hogy jelentősen lerövidíthető az az időszak, amikor a kezdő zenész ötvenfős klubokban kényszerül játszani húsz fizető vendég előtt.
Legnépszerűbb
Copyright © 2023 Minnetonka Lapkiadó Kft.