A Pál utcai fiúk

Kaposvár, Csiky Gergely Színház
A Molnár Ferenc klasszikusa alapján készült darabot a Csiky Gergely Színházban Vidovszky György állítja színpadra. A számos díjnyertes ifjúsági előadás rendezőjének szándéka fiatal, tehetséges srácokkal megmutatni, átélhetővé tenni...
....a velük főleg egykorú közönség számára ezt a gyönyörű és sokrétű történetet. Bemutatni a gyermekkor szabadságát, amikor a felnőttek világa még csak mulatságos mintaként szolgál a játékhoz. A gyermekkor elmúlását, ami Nemecsek halálával váratlanul és feldolgozhatatlanul érkezik el. A barátság, becsület és hősisség – csupa kisbetűvel! – még létező és nem hangzatos értékeit. És nem utolsósorban a grundot…
 
Hogy ez mennyire gyerekjáték és mennyire felnőtt játék, döntse el ki-ki maga. Aki gyerek, ha nem is fogalmazza meg, pontosan érzi, miről szól ez a történet. S aki felnőtt már? Talán emlékszik még arra, mikor először hallott a gittegyletről. Talán neki is megvolt a maga grundja: az, amiért harcolt. De tudja-e még, miért harcol manapság? Látja-e, hogy hogyan vesznek el fokozatosan az illúziók? Van-e esély arra, hogy felnőjünk Nemecsek tetteihez, vagy átéljük azokat a gondokat, amik Boka arcát olykor komollyá teszik? És magunkban csak, hogy senki ne hallja, már felnőtt hangon mondhassuk, ne félj, Nemecsek… Bemutató január 31-én. 
Zsu
2012.01.26
|
Játék
A szentendrei Skanzen a magyar nyelvterület népi építészetét, lakáskultúráját, gazdálkodását és életmódját mutatja be a 18. század közepétől a 20. század első feléig tartó időszakig.
Copyright © 2023 Minnetonka Lapkiadó Kft.